Katrīna Lipska – ceļotāja, fotogrāfe un blogere

katrīna lipska

Kas ir Katrīna Lipska un, kādēļ Tev būtu vērts aplūkot viņas blogu?

Ar Katrīnu mēs iepazināmies pirms vairākiem gadiem, kad viņa aktīvi darbojās projektā Lips and Kiss. Tā bija interneta platforma, ko Katrīna bija izveidojusi kopā ar savu brāli, lai popularizētu latviešu apģērbu un aksesuāru zīmolus. Jau toreiz mani aizrāva vēriens un profesionalitāte ar kādu Katrīna darbojās – skaists mājas lapas dizains, brīnišķīgas fotogrāfijas un dinamiski video. Arī šobrīd apskatot viņas Instagram kontu vai blogu, aizraujas elpa. Cik skaista un interesanta izskatās pasaule caur šīs meitenes kameras objektīvu!

Sekojot Tev sociālajos tīklos, var redzēt, ka Tava ikdiena ir ļoti daudzveidīga un krāsaina. Pastāsti, ar ko Tu nodarbojies!

Pa drusciņai no visa! Dzīvoju Londonā, strādāju kā fotogrāfe un filmēju video, bieži sadarbojos ar modes un dzīvesstila blogeriem un zīmoliem. Pārvācos uz Londonu pirms pieciem gadiem, lai mācītos universitātē, un tā joprojām darbojos šeit. Radošiem cilvēkiem te ir paradīze, jo iedvesma ir burtiski uz katra stūra! Katru dienu notiek kaut kas jauns un visapkārt ir tik daudz talantīgu un strādīgu cilvēku, ka ir grūti pašam tajā visā neiekrist. Papildus tam, ar divām foršām latviešu meitenēm sākām Dear Diary papīra lietiņu biznesu. Un tā kā es nevaru tikt vaļā no kārdinājuma bildēt un filmēt visu sev apkārt, nesen izlēmu, ka jāsāk blogot par smukām ceļojumu atmiņām.

katrīna lipska

Kā Tu apguvi fotografēšanu un filmēšanu? Vai mācījies šīs lietas universitātē?

Abas lietas apguvu pašmācības ceļā. Sāku fotografēt aptuveni 12 gadu vecumā, kad tētis nopirka pirmo digitālo fotoaparātu. Viņš to, protams, pirka pats sev, bet viņam nezinot, es ar to bildēju teju katru dienu. Atceros, kad pamatskolā mamma ļāva ar iesnām palikt mājās, un es pavadīju visu to laiku plānojot fotosesijas, ko varētu izpildīt vai nu ar taimeri vienatnē, vai ar draudzenēm brīvdienās. Tā laika gaitā hobijs pārtapa par kaut ko vairāk.

Ar filmēšanu aizrāvos salīdzinoši nesen – pirmos video sāku filmēt un montēt, kad ar brāli pirms pāris gadiem kopā darbojāmies Lips and Kiss projektā. Tā bija interneta platforma, kurā reklamējām un piedāvājām Latvijas dizaineru apģērbus un aksesuārus. Šobrīd Lips and Kiss vairs nepastāv, bet tā bija lieliska pieredze, un tas mums iemācīja to, ka viss ir izdarāms, ja vien pietiekami stipri gribas. Tā arī iemācījos montēt video – lēnām un ar pacietību. Universitātē mācījos par radošo direktoru – aizvien nezinu, ko tieši tas nozīmē, ha!

Pagājušā gada nogalē Tu piedalījies skaista plānotāja tapšanā. Pastāsti par šo projektu! Kā radās šī ideja un, vai bija grūti to novest līdz gala rezultātam?

Šī ideja radās kādā vakarā aptuveni pirms gada, kad mana draudzene Zane bija atbraukusi ciemos un teica:”Katrīn, man liekas, ka mums jātaisa savs plānotājs!” Un es teicu: “Labi!”

Par to gan iepriekš bijām daudz runājušas un sapņojušas, jo mums abām ļoti patīk skaistas papīra lietiņas, un mēs nevarējām atrast savu ideālo plānotāju, tāpēc nolēmām izveidot tieši tādu, kādu mums pašām gribētos – lietderīgu un tajā pat laikā arī iedvesmojošu. Mūsu komandai pievienojās arī Zanes māsa Baiba. Tā tapa Dear Diary. Sākums bija diez gan lēns, jo tā bija pilnīga taustīšanās tumsā – zinājām, ko gribam sasniegt, bet nezinājām, gandrīz neko par pašu ražošanas procesu. Lēnā garā veidojām dizainu plānotāja iekšiņai un uz labu laimi sūtījām tipogrāfijai Latvijā.

Galvenais, uzsākot, jebkuru projektu, ir kopēja vīzija – par ik katru detaļu vienojāmies, lai visas trīs būtu par to pārliecinātas. Esam ļoti priecīgas, jo visi plānotāji atrada īpašniekus, un šogad varam turpināt darboties un papildināt Dear Diary ar jauniem produktiem. Mūs var atrast šeit un sociālajos tīklos kā @inspiredlifediary.

katrīna lipska

Gan Tavā mājas lapā, gan citviet internetā var apskatīt Tavas skaistās bildes no dažādām eksotiskām pasaules vietām. Kā Tu plāno savus ceļojumus? Kādi sagatavošanās darbi ir jāveic, lai ceļojums būtu izdevies?

Ceļošana, manuprāt, ir pats foršākais veids kā pateikt sev paldies un atpūsties. Tā manās acīs noteikti ir vērtīgākā lieta, kam tērēt iekrājumus. Mūsu zemeslode ir tik skaista vieta, ka būtu grēks to neapceļot! Manuprāt, labākais veids kā plānot ceļojumus ir, pirmkārt, nospraust mērķi. Ja ļoti gribas, tad viss sanāks! Vienalga, cik tāls vai tuvs ceļojums, man patīk izpētīt visas alternatīvas – vienmēr lidojumus meklēju caur SkyScanner un cenšos palikt Airbnb nevis viesnīcā. Vienmēr lasu par vietām uz kurām dodos gan ceļvežos, gan internetā. Tas palīdz saprast kā plānot laiku. Aptaujāju arī draugus, kas tur bijuši, lasu ceļojumu blogus.

Lai apskatītu vairāk un justos brīvāk, mums ar draugu ceļojuma laikā ļoti patīk īrēt mašīnu. Cenšos ņemt līdzi pēc iespējas mazāk mantu un iepriekš izplānot, kā ģērbšos. Tas ietaupa gan laiku, gan vietu koferī. Ieteikums no pieredzes – visas drēbes sarullēt mazos rullīšos. Iesaku arī Google Maps pārbaudīt kafejnīcu un restorānu atsauksmes. Ceļojot sanāk diez gan daudz naudas tērēt ēšanai, tāpēc domāju, ka labāk ir atstāt savu naudiņu tur, kur garšīgāk un foršāk.

Un pats galvenais – doties ceļā ar smaidu un pozitīvu attieksmi!

Kas šajā pavasarī ir Tavas garderobes un grima neatņemama sastāvdaļa?

Garderobē tās noteikti ir kleitas. Pēc ziemas, kad gandrīz visu laiku vilku džinsus, par tiem gribas uz pāris mēnešiem aizmirst. Šajā sezonā man visvairāk patīk sievišķīgi piegriezumi un gaisīgi audumi. Grima neatņemama sastāvdaļa noteikti ir koša lūpu krāsa.

katrīna lipska
Foto: no Katrīnas personīgā arhīva


Šajā pavasarī Katrīna savu garderobi papildināja ar sievišķīgo Ecattus kleitu Dreamy.
Katrīna kleitai piešķīra citu raksturu, kombinējot to kopā ar kedām un džinsu jaku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *